FITO MAKSIMUMIN NGA ĒDO SHIKIM

Video player i personalizuar

Nė ditėt e sotme mediat online zakonisht pėrdorin video player tė uebsajteve tė treta, tė cilėt bėjnė tė pamundurėn qė “tju marrin vizitorėt” nė faqen e tyre me anė tė lidhjeve qė vendosin nė logo, videove tė ngjashme apo reklamave tė ndryshme. Ne ju ofrojmė njė video player tė personalizuar me logo, ngjyra, dizajn duke e bėrė atė pjesė tė faqes tuaj. Platforma jonė ju mundėson monetizimin dhe hostimin e videove pa asnjė kosto.

Konvertoni shikimet nė tė ardhura

Platforma jonė ju mundėson monetizimin e videove, i cili sjell tė ardhura nga reklamat qė shfaqen nė videon tuaj. Ne ju ofrojmė tė ardhurat mė tė larta pėr ēdo shikim, duke shfaqur reklamat e kompanive mė tė mėdha shqiptare dhe jo vetėm. Reklamat qė mund tė shfaqen janė video-reklama dhe banera statik. Video-reklama mund tė shfaqet gjatė videos, ndėrsa banerat statik para se ajo tė fillojė.

Kosto zero pėr njė shėrbim premium

Duke pasur parasysh kostot e larta dhe tė papėrballueshme tė hostimit dhe bandwidth-it tė videove, ne kemi krijuar njė sistem posaēėritsht pėr mediat online, qė ju ndihmon tė menaxhoni videot tuaja pa asnjė kosto dhe pa limit nė hapėsirė dhe bandwidth. Videot konvertohen dhe pėrshtaten pėr tė gjitha llojet e ekraneve duke ju mundėsuar tė arrini ēdo vizitor kudo qė ndodhet.

Statistika nė kohė reale

Pjesė e rėndėsishme e paltformės tonė ėshtė dhe video analytics, qė mundėson nė kohė reale tė shikoni statistika tė detajuara pėr ēdo video. Shikoni pajisjet qė vizitorėt pėrdorin pėr tė aksesuar videot tuaja, uebsajtet qė kanė shpėrndarė videot dhe nė cilėt uebe video po bėhet virale, sa njerėz kanė shfaqur interes duke e shpėrndarė videon nė rrjetet sociale dhe nga cilėt shtete vizitorėt aksesojnė videot tuaja.
Ėshtė absolutisht njė program shumė i thjeshtė nė pėrdorim, i cili tė merr pak kohė pėr tė realizuar njė fushatė qoftė banner statik apo video, duke bėrė targetimin e duhur nė pozicionin premium. Tė jep mundėsinė tė luash me kreativitetin, tė tregosh detaje qė me imazh vėshtirė tė tregohen e pėr mė tepėr ta bėsh produktin sa mė tė prekshėm dhe tė kuptueshėm. Perveē thjeshtėsisė, akoma mė mirė ėshtė menaxhimi dhe statistikat e detajuara nė ēdo kohė pėr tė marrė vendimin e duhur pėr fushatėn duke maksimizuar klikimet dhe shitjet. Vlerėsimi im pėr Abingmedia ėshtė 10.

Marcela Allamani, Menaxhere Marketingu nė NetTrade Albania

A JENI GATI TĖ BĖHENI PJESĖ E PLATFORMĖS?
Skuadra jonė do t'ju ndihmojė nė ēdo hap tuajin drejt suksesit